fbpx

Cupra

Cupra.

Rohkeasti omalla polullaan

CUPRA esittäytyi vuonna 2018 paitsi uutena itsenäisenä automerkkiä, myös uutena elämäntapana niille, jotka haluavat olla edelläkävijöitä.

CUPRA-aikakaudella syntynyt CUPRA Formentor ei ole vain nykyaikainen näkemys urheilullisuudesta. Se on ensimmäinen auto, jolla on 100-prosenttinen CUPRA DNA, ja jossa CUPRA-arvomaailma konkretisoituu visiosta tuotteeksi. Sanalla sanoen se on uusi standardi tuleville CUPRA-malleille. CUPRA Formentorissa yhdistyvät SUV:n monipuolisuus ja urheilullisen coupén muotoilu. Se ei tarvitse tilavuudeltaan suurta polttomoottoria ollakseen suorituskyvyltään CUPRA, vaan toimii myös ladattavalla hybridimoottorilla. Muut valmistajat saattavat rakentaa sähköautoja pohjautuen pelkkiin järkiperusteisiin, mutta CUPRA ei unohda juuriaan: tunnetta, jonka voi kokea tehokkaan ja suorituskykyisen auton ratin takana. Adrenaliini. Vapaus. Täydellinen kontrolli.

Tutustu Cupra mallistoon

Yhteystiedot

Markus Moilanen

Automyyjä

Volkswagen, Seat ja vaihtoautonmyynti

+358440191555

markus.moilanen@autotalolohja.fi

Toni Vilen

Automyyjä

Volkswagen, Seat ja vaihtoautonmyynti

+358443327205

toni.vilen@autotalolohja.fi

Toni Varelius

Automyyjä

Volkswagen, Seat ja vaihtoautonmyynti

+358447213021

toni.varelius@autotalolohja.fi

Juha Sepponen

Automyyjä

Volkswagen, Seat ja vaihtoautonmyynti

+358443327204

juha.sepponen@autotalolohja.fi

Ilkka Joutsen

Automyyjä

Volkswagen, Seat ja vaihtoautonmyynti

+358409105374

ilkka.joutsen@autotalolohja.fi

Jani Malmelin

Automyyjä

Volkswagen, Seat ja vaihtoautonmyynti

+358443327206

 jani.malmelin@autotalolohja.fi

Juhani Mattinen

Myyntipäällikkö

Volkswagen, Seat ja vaihtoautonmyynti

+358443327202

juhani.mattinen@autotalolohja.fi